Тема:
Літні та зимові розваги
Мета: розповісти учням про правила літнього
відпочинку; ознайомити із впливом сонячних променів на
організм людини, який призводить сонячного удару і сонячного опіку;
виховувати обережність, відповідальність.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ
МОМЕНТ
Сядьте, діти, всі рівненько.
Усміхніться всі гарненько,
Настрій на урок візьмемо,
Й працювати розпочнемо.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ
Вправа «Мікрофон»
-
Про що
ми говорили на минулому уроці?
-
Для
чого людині відпочивати?
-
Де
найкраще відпочивати?
-
Яких
правил слід дотримуватися, щоб відпочинок був безпечним?
-
Коли
у вас буває найбільше часу для відпочинку?
III.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Так, під час канікул у вас найбільше
часу для розваг та відпочинку. Сьогодні ми поговоримо про правила безпечної
поведінки під час літніх та зимових розваг.
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Сніг на полях.
Лід на річках.
Метелиця гуляє.
Коли це буває?
(Узимку)
- Як можна
відпочивати взимку?
1.
Робота за підручником
Розгляньте
малюнки на с. 91. Прочитайте і запам’ятайте корисні поради.
2.
Вправа « Асоціативний кущ»
На дошці
прикріплений ватман з написаним словом «зима». Учні називають правила
відпочинку взимку і записують навколо.
Прочитайте
ще раз ці правила і запам’ятайте.
3. Фізкультхвилинка
Сонце пече,
Липа
цвіте,
День
прибуває.
Коли
це буває? (Влітку)
— Улітку в школярів канікули. Тому ви більше
часу можете проводити на
свіжому повітрі: грати з друзями в ігри,
плавати, засмагати, кататися на велосипеді, роликах тощо.
4.
Вправа « Навчаючи вчуся»
Заготувавши завчасно 6
квіточок із 6 пелюстками
вирізаних з картону різного кольору, у
центрі на крузі написаним правилом та
роздавши кожній дитині по одній з них, звертаюся до дітей:
- Усім пропоную таку роботу. Для цього
вийдіть із-за парт і поспілкуйтеся з кожним учнем таким чином: підходите до
одного з учнів і розповідаєте йому своє правило, а він вам розповідає своє, тоді обмінюєтеся
квіточками , які я вам роздала, відірвавши від неї одну пелюстку і
рухаєтеся до наступного учня. Зустрівшись з ним,
ви розповідаєте йому правило
попереднього напарника з його квіточки,
а він вам з тої, що у нього в руках. Після спілкування знову , відірвавши
пелюстку, обмінюєтеся квіточками та
шукаєте нового напарника, орієнтуючись за кольорами квітки , щоб не зустрітися з тим, що
у вас був. Якщо цього не дотримуватися, то до одного і того ж учня може
потрапити правило, яке він уже розповідав.
Працюєте до того часу, поки не зберете 6 пелюсток різних кольорів. Це означає, що
кожен учень ознайомиться з різними правилами.
Молодці! Ви всі гарно попрацювали і зібрали свою
квіточку.
— Розгляньте
малюнки на с. 89-90. Прочитайте ще раз і запам’ятайте корисні поради.
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1. Гра «Так
чи ні?»
- Якщо ви згодні із тим, що почуєте,
скажіть: «Так» — і плесніть у долоні.
·
На
лижах і санчатах можна кататися в будь-якому місці.
·
При
обмороженні шкіра стає блідою або має синюватий відтінок.
·
Граючи
у сніжки, цілься в обличчя «супернику».
·
На
ковзанці не штовхайся, будь обережним.
·
Не
загоряй після 11-ї години.
·
Можна
ходити до лісу самому.
·
На
велосипеді можна кататися у дворі, на стадіоні.
·
Купатися
і пірнати можна в будь-якому озері та річці.
·
Ознаками
сонячного удару є головний біль, загальна
слабкість, нудота.
2. Читання й
обговорення вірша Л. Вознюк «Як потрібно засмагати»
ЯК ПОТРІБНО ЗАСМАГАТИ
На пісочку ми лежали І на сонце
не зважали.
І на пляжі засмагали. А увечері все тіло
Сонце гріло, припікало, Запекло,
почервоніло,
Але нас не налякало: Що ж порадити малятам,
Грались, бігали, пірнали, Як потрібно
засмагати?
— Де засмагали діти? Що вони робили? Якої помилки припустилися?
— Що ж порадити малятам, як потрібно засмагати?
— Де треба проводити більшу частину часу спекотного дня?
— Який носити одяг? Що треба
обов’язково вдягати на голову?
— Чому треба змащувати відкриті ділянки тіла сонцезахисним кремом?
— Коли краще засмагати?
— Відчувши нудоту, запаморочення, біль на шкірі, повідомте про це дорослих.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
Молодці. Ви всі сьогодні гарно працювали. На завершення уроку пропоную
вам переглянути мультфільм «Уроки тітоньки Сови.Урок обережності (Безпека на
воді)» і запам’ятати правила поведінки
на воді.
Додаток
Правила на квітки
На самокаті, роликах, велосипеді можна кататися у
дворі, на спортивному майданчику, стадіоні, у парку.
Йти до лісу,
відпочивати біля водойми можна тільки з дорослими.
Без дозволу не заходь у
воду, не купайся і не пірнай у незнайомих місцях.
Якщо довго бути на
сонці або загоряти після 11-ї години, то можна отримати сонячний удар чи
сонячні опіки.
Ознаками сонячного
удару є головний біль, загальна
слабкість, нудота.
Обпечена на сонці шкіра
червоніє і пече. У важких випадках на ній можуть з’явитися пухирі.
Немає коментарів:
Дописати коментар