неділя, 14 травня 2017 р.

Конспект уроку літературного читання у 3 класі "Казка розуму навчає. К. Коллоді «Пригоди Піноккіо».

      Мета: удосконалювати уміння виразного читання та переказування послідовності подій, уміння вживати у мовленні образні вислови; розвивати дослідницькі уміння: знаходити спільне та відмінне у пригодах головних героїв різних творів, давати їм оцінювальну характеристику; виховувати почуття співпереживання та справедливості.
Обладнання:  ноутбук.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
 Наш урок цікавим буде!
Казку люблять усі люди!
І дорослі, і малі,
Тобто, й наші школярі.
Будемо ми працювати,
Й руку вправно піднімати.
Казка кличе нас усіх,
Починаємо мерщій!..
II. Фонетична розминка
1. Читання  скоромовки
Нещаслива шипшина висипалась в шпарину.
Метушиться сердешна  Ярина
шукає-шукає шпарину, 
щоб дістати з неї шипшину.
До шарлотки хоче  Ярина
Зварити з шипшини компоту.
2.  Прочитай шифрограму
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
а
б
в
г
 д
е
є
ж
з
и
і

12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
ї
й
к
л
м
н
о
п
р
с
т

23
24
25
26
27
28
29
30
31
32

у
ф
х
ц
ч
ш
щ
ь
ю
я


14,1,9,14,1     3,27,10,22,30    32,14    17,1   21,3,12,22,12    8,10,22,30.
 Як ви розумієте це прислівя?

— Казка нас навчає розуму, виховує в нас найкращі почуття, вчить любити й поважати старших, друзів. Без казки не буває дитинства: веселого, доброго, грайливого.
І, мабуть, немає жодної дитячої книжки, в якій би ви не зустрілися із казковими героями.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
1.     Переказ казки по частинах.
2.     Відповіді на запитання.
-         Яку іншу назву цієї казки ви знаєте?
-         Чим сподобалася ця казка?
-         Хто автор казки?
-         Які казки братів Грімм ви ще знаєте?
IV. Повідомлення теми і мети уроку
Перегляд уривка мультфільму «Пригоди Буратіно»
— Мабуть,  всі ви  знаєте ім’я цього хлопчика.
— З якої казки цей герой?
— Так, це казка «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно».
А написав її російський письменник Олексій Толстой на основі твору італійського казкаря Карло Коллоді «Пригоди Піноккіо».
Її головний герой — дерев’яна лялька з довгим носом, веселий хлопчисько, який завжди потрапляв у якісь пригоди. Але ми добре знаємо, що в кожній казочці повинен бути щасливий кінець. І ця історія теж має такий гарний кінець.
V. Робота над темою уроку
1.     Перегляд перзентації про життя та творчість К. Коллоді.
2. Ознайомлення зі змістом  казки (скорочено)
Учні самостійно читають текст, який стисло передає зміст попередніх розділів казки.
— Що виготовляв столяр Вишня?
— Що сталося із поліном?
— Кому подарував Вишня це поліно?
— Що Джеппето зробив з нього?
— Як поводився Піноккіо?
— Для чого Джеппето продав свою куртку?
— Що пообіцяв Піноккіо?
3. Робота над першою частиною казки К. Коллоді «Пригоди Піноккіо»
4. Комбінована робота над текстом.
Учитель  читає вголос   до слів «Туди вела довга дорога».  До кінця учні дочитують самостійно.
5. Словникова робота.
Вправи для розширення поля читання. Читання пірамідок слів.
театр                                     афіша                                сцена
казав                                     мріяв                                 куртка
читати                                  срібла                                 жертви
звернув                                 писати                               △селище
завагався                            зупинити                              Піноккіо
попрямував                        прислухався                         ляльковий 
6. Читання вголос «ланцюжком».
7. Фізкультхвилинка.
8. Аналіз змісту прочитаного з елементами вибіркового читання.
— Про що мріяв Піноккіо?
— Зачитайте, що почув дерев’яний хлопчик вдалині.
— Як він про це розмірковував?
— Що йому захотілося?
— Куди потрапив Піноккіо?
— Як він заробляв гроші на виставку?
9. Вправи для розвитку швидкості читання.
А) Веселі фігури.
                    то                                                 на
                                            

 друзі                     ніс                 пішов                       день

                   ви                                                 ти
поліно                      мав          вистава                          дав
  
         
                 тесав                                             лице
Б) Гра «Відновіть слова».
 квБуар, ртокучка, толозо.
В) Читання в особами (діалог Піноккіо й хлопця).
10. Вправа для розуміння прочитаного.
 Вправа «Асоціації».
— Яким  видавався вам Піноккіо? Підберіть прикметники, якими б описати його.

VI. Підсумок уроку
- Чи сподобалось вам, як вчинив Піноккіо?
- Що б ви йому порадили?
VІІ. Домашнє завдання
Підготуватись до вибіркового читання







Немає коментарів:

Дописати коментар