четвер, 24 березня 2016 р.

Конспект уроку-конференції з природознавства в 2 класі

    Тема: "Зелене диво Землі".

     Мета: ознайомити учнів з лікарськими властивостями рослин нашого краю, рослинами -  символами України; правилами догляду за кімнатними рослинами; спонукати дітей до дослідницької діяльності; виховувати бережливе ставлення до природи

      Обладнання: дослідницькі матеріали учнів; кросворд; ілюстрації та фотографії рослин, ноутбук.

        
                                           Хід уроку

І. Організація класу. Емоційне налаштування.
    Звучить музика, виходять учні.
1 учень: Пізнання світу починається з добра. З давніх часів людина шанувала
               та обожнювала природу. Сьогодні ми поведемо розмову про одвічних супутників людини – рослини.
2 учень: Важко уявити собі, що рослини зникли б із поверхні Землі. Тоді зникло б і все живе на нашій планеті. Рослини – це царство природи, яке вчені називають флорою.
3 учень: На Землі існує близько 600 тисяч рослин. Трави і квіти, кущі і величезні дерева… Усі вони лікують нас, дають нам продукти харчування, одяг житло. Але головне, чим ми завдячуємо рослинам,- це  кисень, який вони нам постачають. Тож із упевненістю можна сказати, що рослини –наші найкращі друзі та помічники.
4 учень: Вмійте природу любити,
              Кожній стеблині радіти.
              У полі, у лузі, над яром –
              Квіти, дерева та трави…
5 учень: Оберігайте ж повсюди
               Кожну травиночку в гаї,
               Усе те окрасою буде
               Нашого рідного краю.
ІІ. Повідомлення теми і мети заходу.
- Наш сьогоднішній урок ми вирішили провести у формі конференції. Учні одержали спеціальні завдання два тижні тому. За цей час вони повинні були провести науковий пошук, одержати нові знання про світ рослин і сьогодні у своїх виступах ознайомити нас із результатами своєї роботи.
ІІІ. Ознайомлення з темами дослідницьких  робіт у чнів, що готувалися  до конференції.
-         У нас було три дослідницькі групи:
   І група готувала повідомлення про лікарські рослини нашого краю;
  ІІ група досліджувала рослини, які вважаються символами України;
  ІІІ група готувала повідомлення про кімнатні рослини.
  На конференції всі мають право ставити запитання, висловлювати свої думки,


       доповнювати повідомлення.
ІІІ. Основна частина уроку.
1.                 Виступ дослідницької групи "Лікарські рослини".
1 учень:  Є на світі рослин так багато,
                Їх  Земля віддає недерма.
                Бо лікують людей дуже радо,
                Й кращих ліків на світі нема.
2 учень:  Пропонують здоров'я нам чудо,
               Манять нас походить по росі,
               Їх відшукують люди усюди.
               Ці цілющі природні скарби.
3 учень: Первоцвіт і барвінок, калина,
               Звіробій і любисток, і хміль.
               Кропива і любисток, ліщина,
               Поглядають на нас звідусіль.
По черзі виходять учні і виступають зі своїми повідомленнями.
Перегляд презентації.
Запитання до учнів класу:
-         Про які лікарські рослини ви дізнались?
-         Які хвороби можна ними лікувати?
2.     Виступ дослідницької групи  "Рослини – символи нашої країни".
Відгадайте загадки:
       ♦    Ця рослина непроста.
  Ранньоквітуча вона.
  До води схиляється,
  Косами вмивається. (Верба)
       ♦  Не дівчина, а червоні стрічки має. (Калина)
    - Мабуть всі ви не один раз чули такі слова: "Без верби й калини нема України". Так, дійсно, ці рослини є давніми символами нашої Батьківщини. Послухайте, як оспівується калина у віршах.
                Серед поля, край села,
                 Калинонька зацвіла.
                 Ніби дівчина в віночку,
                 У вишиваній сорочці
                 Русу косу розплела.
 По черзі виходять учні і виступають зі своїми повідомленнями.
Перегляд презентації.
3.     Виступ дослідницької групи  " Кімнатні рослини".
Виростаєм на віконці,
Зацвітаємо на сонці,
Від водиці зеленієм,
Ми екологам радієм.
Ви на , діти, доглядайте
І водою поливайте,
Щоб могли ми воду пити,
Треба землю розпушити.
Тож ви , друзі, часу не гайте,
                І за нами доглядайте!
Діти демонструють малюнки  кімнатних рослин, розповідають, що дізналися про їх особливості походження, умови догляду.
Перегляд презентації.
4. Розгадування кросворда " Рослини"
ІV. Підсумок уроку.
 - Ось і закінчується наш урок.
    Закінчіть речення:
 На сьогоднішньому уроці я дізнався, що …
 На сьогоднішньому уроці мені сподобалось (не сподобалось) …
Вмійте природу любити,
Кожній стеблині радіти.
У полі, у лісі, над яром –
Квіти, дерева та трави…
Оберігайте ж повсюди
                           Кожну травиночку в гаї,
Все те окрасою буде
                          Нашого рідного краю.

V. Домашнє завдання.
    Підготувати повідомлення про 1 рослину нашого краю, яку занесено до Червоної книги України.


Немає коментарів:

Дописати коментар